Нова дума

Благотворителен концерт в Барселона в подкрепа на Цвети и нейното семейство

Благотворителен концерт в Барселона в подкрепа на Цвети и нейното семейство

14 май 2014

По инициатива на група млади и ентусиазирани дами в неделя, 11 май, в Барселона се организира благотворителен концерт. Идеята бе да се съберат средства в помощ на самотната майка Цвети, която се бори с тежкото заболяване на своето дете (историята й бе споделена на страниците на „Нова дума” в брой 501).

Кой казва, че българите в чужбина не са единни и не си помагат?!  Прекрасен пример за солидарност и подкрепа на човек, изпаднал в затруднение, бе именно този концерт. Домакин бе г-н Илиян Пенев, любезно предоставил заведението си Happy Rock Bar&Grill в Барселона.

Участие взеха групите Trio Feta от Гърция,  Romani Chave – България, Димитрис Ребабис – гайдар, Фолклорна формация „Гергьовден” при Българско неделно училище в Барселона, Деси и Цвети – ученички от същото училище.

Присъствахме на едно вълнуващо събитие, показващо как състраданието и желанието да се помогне обединява хората.

Още по-впечатляващ беше фактът, че за каузата няма ограничения от национален характер. Всички се забавляваха под звуците на балканските мелодии.

Много наслада предоставиха с изпълненията си танцьорите от „Гергьовден“. Хората, които бяха дошли, се повеселиха от сърце и – надявам се, дадоха искрица надежда на Цвети, че не е сама в страданието си.

Специални благодарности заслужават организаторките Леда Трифонова, Лора Филипова и Милена Николова.

Благодарности към целия персонал на Happy Rock Bar & Grill и на всички гости.

Благотворителната инициатива постигна успех и дано тя не е последна. Наистина заедно можем повече!

Подробности за историята на Цвети можете да прочетете на страницата във Фейсбук „Да помогнем на Цвети“.

 

Стоянка Колева

Асоциация „Св. Георги” – Барселона

Сподели в:  facebook twitter google+
Коментирай

Коментари: