Нова дума

Поздрав от България

20 февруари 2014

Здравейте, мили приятели от вестник „Нова дума”!

Поздрави от България и от мен д-р Димчо Труфчев!

Надявам се да не сте ме забравили, въпреки че отдавна, както се казва, „не сте имали ни вест ни кост” от мен. Простата и банална причина е, че животът тук изисква да отделяме много повече енергия, отколкото е нужно, за една нормална държава. Истината е, че в България живеем в условията на една ненормална държава или по-точно казано в едно ненормално подобие на държава. Но за всичко това може би друг път ще ви пиша.

Сега ви пиша за по-достойни неща, които родината ни заслужава. Наближава националният ни празник Трети март и по този прекрасен повод ви поздравявам, а заедно с вас – ако е речено – и целокупният български род, който е заслужил „правото”  да живее далеч от България! 

Желая на всички да бъдем достойни чеда на майка България! Моето последно стихотворение е и моят специален поздрав за всички вас!

 

НЕКА ДА БЪДЕМ – ДОСТОЕН НАРОД !

 

Моля се силно и го пожелавам –

„Целият български – днешен народ,

в нашата българска – днешна държава,

нека да има прекрасен живот!”

 

Нека тъй както в добрите романи,

всеки от себе си да подари –

ведри усмивки и думи желани!

Нежност и чувства да има дори!

 

Нека в хармония да се развива,

да се множи и да взема превес –

сякаш донесена от самодива –

истинска обич – за всички ни днес!

 

Нека да бъдат годините здрави –

даже изпълнени от благодат!

Нека остане от  лошите нрави,

спомен забравен – там нейде назад!

 

После в душите ни светло ще стане!

Мрачни прогнози изхвърляме вън.

Всеки съдбата си здраво ще хване!

Пее камбаната с празничен звън.

 

Нека България все да я има,

даже да бъде на друг небосвод!

Майка и татко, деца и любима –

нека да бъдем – достоен народ!

 

д-р Димчо Труфчев

13 февруари 2014 г.

гр. Карлово

Сподели в:  facebook twitter google+
Коментирай

Коментари: