Нова дума

Григор Димитров продължава на турнира в Мадрид

5 май 2015

Григор Димитров продължава в турнира от сериите "Мастърс" в Мадрид. Българският тенисист победи Доналд Йънг след 6:4, 3:0 и отказване на американеца заради контузия в областта на гърба.

Двубоят започна много равностойно, а след първите девет гейма левичарят от САЩ даде заявка да окаже сериозна съпротива на световния номер 11. От своя страна Димитров също показваше отличен тенис, за първи път от доста време сервисът му беше на високо ниво, а опитите му за завършващи удари по-често попадаха в очертанията на корта, отколкото в мрежата или отвъд крайните линии. 25-годишният Йънг обаче получи контузия в края на първия сет, лекарската намеса не помогна за подобряване на състоянието му и той стисна ръката на съперника след 57 минути игра.

23-годишният Димитров записа трета поредна и общо четвърта победа от пет мача срещу американеца, а във втория кръг ще се изправи срещу един от най-силно играещите на червени кортове тенисити - Фабио Фонини от Италия.

Сподели в:  facebook twitter google+