Нова дума

„България” сред фаворитите на футболен турнир във Валенсия

14 май 2014

Българският футболен отбор във Валенсия с капитан Даниел Ангелов участва във второто издание на турнира La Copa Integra, организиран от Grupo Nostresport. Основната цел на мундиалитото, в което участват общо 12 отбора, е насърчаване на интеграцията на различните култури и народи, чрез общия език на спорта.

Нашият тим попадна в „Групата на смъртта”, наричана така заради факта, че 3 от отборите (сред които и „България”) стигнаха до полуфинала.

На четвъртфиналите момчетата на Даниел Ангелов играха срещу професионалния испански отбор от трета дивизия на CASTILLA LA MANCHA и след дузпи ги победиха с общ резултат 5:4.

Последната фаза на турнира е на 18 май (неделя), когато са полуфиналите, и на 25 май (неделя), когато са срещите за трето и четвърто място и финалният мач.

Домакин на La Copa Integra е Polideportivo Verge del Carmen Beteró(Calle de Campillo de Altobuey, 1, 46022 Valencia), а началото на мачовете е от 11.30 ч. и от 12.30 ч.